| Sensor | GC 2093 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Tv System | PAL NTSC Optional |
| Product | 4 Cameras Bus Safety 1080P 3D Monitoring 360 Degree Rear View Camera |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM Service | Support |
| View Angle | 170° Per Camera |
| Voltage | 12V |
| Product | Multi-Camera 360° Bird View System For Cars | Seamless Parking, Reversing & Blind Spot Coverage |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Image Processing | Real-time Stitching, 3D Noise Reduction |
| Night Vision | Star-level Low-light Support |
| Product | Crystal-clear Imaging For Both Day And Night Use Bird View Camera System |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Yes (customizations Available) |
| Lens | Full HD Lenses |
| Camera Quantity | 4 Cameras |
| Sensor | Sony IMX307 |
|---|---|
| Function | Waterproof, Night View |
| View Angle | 170° |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| Resolution | 1080P |
| Product | Wide Angle Blind Spot Camera System With HD 1080P, 4 Cameras |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM Service | Support |
| Loop Recording | Yes |
| AHD | Yes |
| View Angle | 170° |
|---|---|
| Function | Waterproof, NIGHT VIEW |
| Voltage | DC 12V |
| Screen Type | IPS, Touch Screen |
| Wifi | Support Wifi |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Product | 3D 360° Surround View Monitoring System With 1080P Bird-Eye Panorama Multi-Angle Parking Assist For Cars, SUVs, Vans & Trucks |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Compatibility | Cars, SUVs, MPVs, Trucks, Vans, Buses |
| Storage / Loop Recording | Supported Via System DVR (optional) |
| Product | 360° Panoramic Surround View Parking Assistance System With HD Wide-Angle Cameras |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Lens Angle | 170° Wide Angle (Each Camera) |
| Camera Resolution | 1920 × 1080 (Full HD) |