| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Type | Video Recorder, DASH CAM, Event Data Recorder(EDR), Navigation |
| Sensor | 720P |
| Night Vision | Night Vision Support |
| Function | Waterproof, NIGHT VISION, FULL COLOR, Park MODE, Loop Recording, Build-in WiFi, Build-in GPS, Build-in GSM |
| Product | 5G Support Mobile Phone IOS Android Wireless Wifi Rear View Camera |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM Service | Support |
| View Angle | Hyper Wide Angle |
| Voltage | 12V DC |
| Product | Smart WiFi Vehicle Backup Camera – Phone Display, Night Vision, Small Size Parking Camera |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Viewing Angle | Wide-Angle Lens |
| Night Vision | LED Lights + Photosensitive Sensor |
| Lens | High-Quality Glass Lens |
|---|---|
| Wired Or Wireless | Wireless |
| Working Temperature | -20°C To 60°C |
| Vehicle Compatibility | Van, Truck, Other Vehicles |
| Packaging Details | Export standard package |
| Wide Angle | 170 Degree |
|---|---|
| Storage | Supports Up To 64GB MicroSD Card |
| Screen Size | 5inch, 7inch, As Request |
| Warning | 1 Year |
| Chip | CCD Core Optical Sensing Processing Chip |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Type | Video Recorder, DASH CAM, Event Data Recorder(EDR), Navigation |
| Sensor | 720P |
| Night Vision | Night Vision Support |
| Function | Waterproof, NIGHT VISION, FULL COLOR, Park MODE, Loop Recording, Build-in WiFi, Build-in GPS, Build-in GSM |
| Night Vision | Yes |
|---|---|
| Tv System | PAL NTSC Optional |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Lens Angle | 90 ~ 120 Large Angle |
| Video Input | 4CH 1080P AHD |
| Waterproof Rating | IP67/IP68 |
|---|---|
| Voltage | DC12V |
| Working Temperature | -20°C To 70°C |
| Packaging Details | Export standard package |
| Delivery Time | 45 days |
| Resolution | 720P |
|---|---|
| Package Size | 13x8x4.5cm |
| Weight | 0.15KG |
| Brightness | 300cd/m2 |
| Support OS | IOS/Android APP |
| Wired Or Wireless | Wireless WiFi |
|---|---|
| Working Temperature | -20°C To 70°C |
| Vehicle Compatibility | Cars, SUVs, Vans, Light Commercial Vehicles |
| Packaging Details | Export standard package |
| Delivery Time | 45 days |