| Product | Built-in Battery Magnetic Housing Wireless Reverse Parking Camera |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM Service | Support |
| View Angle | 120–150° |
| Voltage | Monitor 9–36V / Camera: Built-in Battery |
| Product | Wireless WiFi Backup Camera With Mobile Phone Display, Ultra Wide Angle Parking Assist Camera, 12V Car Reverse Camera For Cars, SUVs & Vans |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Viewing Angle | Ultra Wide Angle (Approx. 140°–170°) |
| Display Method | Smartphone (iOS / Android) |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Video Output | CVBS AHD VGA 1 |
| Sensor | 1080p |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Video Recorder, DASH CAM, Event Data Recorder(EDR), Navigation |
| Night Vision | Night Vision Support |
| Function | Waterproof, NIGHT VISION, FULL COLOR, Park MODE, Loop Recording, Build-in WiFi, Build-in GPS, Build-in GSM |
| Waterproof | IP 68 |
|---|---|
| Type | Bird View 360 Panoramic |
| Function | Recording, NIGHT VIEW, 3D IMAGE, Parking Line |
| View Angle | 100°-170° |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Product Name | Bird View System |
|---|---|
| Power Supply | 12V |
| View Angle | 360 Degree |
| Resolution | 1080P |
| Night Vision | Support |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Video Output | CVBS AHD VGA 1 |
| Sensor | 1080p |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| Key Word | 3-Way 4-Way Car Data Recorder With HD Resolution & Multiple Camera Views |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| GPS | Support External GPS |
| Image | 1920*1080 |
| Touch Screen | Yes |