| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Sensor | GC 2053 |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Sensor | Sony IMX307 |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| Product Name | Rear View Mirror Monitor |
|---|---|
| Package Size | 30.6x10.5x5.5cm |
| Waterproof | IP67 |
| 0.35KG | DC 12V-24V |
| Video Output Mode | AV1/AV2 (CAMERA Reverse Priority) |
| Display Type | TFT LCD |
|---|---|
| Brightness | 400cd/m2 |
| Waterproof | IP67 |
| Screen Size | 7 Inches |
| Supported Language | English, French, Spanish, German, Italian, Russian, Chinese |
| Car Fitment | Universal |
|---|---|
| View Angle | 90°-120° |
| Function | Waterproof , NIGHT VIEW, Parking Line |
| Feature | Rear View Assist |
| Application | Environment Monitoring |
| Product Name | 4-in-1 Multi-Functional Blind Spot Monitoring Large Vehicl Camera System |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Waterproof | IP68 |
| 3DNR | Yes |
| Automatic White Balance | Yes |
| Product | 360 Car Camera System – Full Surround View With HD Clarity And Real-Time Monitoring |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM Service | Support |
| Color | Black |
| Voltage | Optional For Wide Voltage 9~36V |
| Product | Full Color Night Vision Adjustable Len 15.88inch Rear View Mirror |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM Service | Support |
| Mirror Size | 15.88 Inches |
| Lens Type | F18 Dedicated Lens |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |