| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Product | Industrial Grade HD Backup Camera With 170° View & 6-Layer Glass Lens |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Viewing Angle | 170° Wide-angle |
| Lens | 6-layer All-glass Lens |
| Product | Blind Spot Camera Module For OEM Vehicle Safety System Integration |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Video Signal | AHD |
| Resolution | 720P / 1080P (optional) |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Sensor | Sony IMX307 |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Sensor | BG-BZF-1080S |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| Key Word | ADAS Equipped Rear View Mirror Reverse Camera – Lane Assist, Collision Warning & Backup View |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| View Angle | Optional For 90~170degree |
| ADAS | Yes |
| Parking Line | Yes |
| Key Word | WiFi Car Camera 1080P HD Rear View Backup Camera With Smartphone APP Control |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| View Angle | 140° |
| OS | IOS/Android APP |
| Record | Support |