| Product | AHD / CVBS Compatible Brake Light Camera For VW T5 T6 Infotainment Systems |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Product Type | Brake Light Integrated Reverse Camera |
| Vehicle Compatibility | VW Transporter T5 / T6 (2010–2017) |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Screen Size | 7 Inches |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Display Type | TFT LCD |
| Osd Language | Support Multiple Languages |
| Waterproof | IP67 |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Video Output | CVBS AHD VGA 1 |
| Sensor | 1080p |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Tv System | PAL NTSC Optional |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Sensor | 1080P |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| White Balance | Automatically |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |