| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Sensor | 1080P |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| White Balance | Automatically |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | HD (720P/1080P Options Available) |
| Housing Material | Weather-resistant Plastic |
| Size | Compact Design To Fit Most Vehicle Brake Light Assemblies |
| Compatibility | Universal |
| Product Name | Blind Zone Display System Set |
|---|---|
| Package Size | 24x16.5x45.3cm |
| Weight | 0.5KG |
| Power Supply | DC 12V-24V |
| Resolution | 800*480 |
| Product Name | Car Dvr Camera,car Dash Cam,Mini Full HD 1296P 170 Degree G-sensor Night Vision Car Dash Camera,Car Video Camera,3.0 Inch Full HD 1080P Car Dash Cam Dashboard Dvr Recorder Car Camera |
|---|---|
| Warranty | 1 Years,12 Months |
| Screen | 5.0 Inch,7" Touch Screen,4.3'' Display Touch Screen,7 Inch Digital Panel/Customized Optional,3.0'' Inch |
| Video Resolution | FHD 1080P@30FPS,1920*1080(1080 FHD),Rear 640*480P,1920*1080P/30fps,1920*1080 |
| Type | 1080P Camera Car Dvr,Reverse Camera,Dual Lens Mirror Camera,Digital TFT LCD Monitor,Dual Car Camera Dashboard |
| Installation | Easy/DIY/Professional |
|---|---|
| Display | Dashboard Display/rearview Mirror |
| Video Input | 1080p AHD |
| Connectivity | ACC |
| Weight | 0.5KG |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Warranty | 1 Years,12 Months |
|---|---|
| Screen | 5.0 Inch,7" Touch Screen,4.3'' Display Touch Screen,7 Inch Digital Panel/Customized Optional,3.0'' Inch |
| Product Name | Car Dvr Camera,car Dash Cam,Mini Full HD 1296P 170 Degree G-sensor Night Vision Car Dash Camera,Car Video Camera,3.0 Inch Full HD 1080P Car Dash Cam Dashboard Dvr Recorder Car Camera |
| Video Resolution | FHD 1080P@30FPS,1920*1080(1080 FHD),Rear 640*480P,1920*1080P/30fps,1920*1080 |
| Type | 1080P Camera Car Dvr,Reverse Camera,Dual Lens Mirror Camera,Digital TFT LCD Monitor,Dual Car Camera Dashboard |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Video Resolution | HD (AHD / CVBS Optional) |
| Waterproof Support | Yes |
| Warranty | 1 Years,12 Months |
|---|---|
| Certification | CE,ROHS,CE/FCC/ROHS,CE.Rohs,FCC |
| Screen | 5.0 Inch,7" Touch Screen,4.3'' Display Touch Screen,7 Inch Digital Panel/Customized Optional,3.0'' Inch |
| Product Name | Car Dvr Camera,car Dash Cam,Mini Full HD 1296P 170 Degree G-sensor Night Vision Car Dash Camera,Car Video Camera,3.0 Inch Full HD 1080P Car Dash Cam Dashboard Dvr Recorder Car Camera |
| Video Resolution | FHD 1080P@30FPS,1920*1080(1080 FHD),Rear 640*480P,1920*1080P/30fps,1920*1080 |