| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Type | Video Recorder, DASH CAM, Event Data Recorder(EDR), Navigation |
| Sensor | 720P |
| Night Vision | Night Vision Support |
| Function | Waterproof, NIGHT VISION, FULL COLOR, Park MODE, Loop Recording, Build-in WiFi, Build-in GPS, Build-in GSM |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | HD (720P/1080P Options Available) |
| Housing Material | Weather-resistant Plastic |
| Size | Compact Design To Fit Most Vehicle Brake Light Assemblies |
| Compatibility | Universal |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | HD (720P/1080P Options Available) |
| Housing Material | Weather-resistant Plastic |
| Size | Compact Design To Fit Most Vehicle Brake Light Assemblies |
| Compatibility | Universal |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | HD (720P/1080P Options Available) |
| Housing Material | Weather-resistant Plastic |
| Size | Compact Design To Fit Most Vehicle Brake Light Assemblies |
| Compatibility | Universal |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | HD (720P/1080P Options Available) |
| Housing Material | Weather-resistant Plastic |
| Size | Compact Design To Fit Most Vehicle Brake Light Assemblies |
| Compatibility | Universal |
| Product | Multi-Signal Blind Spot Camera For OEM Vehicle Integration |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Camera Type | Blind Spot / Rear / Side View Camera |
| Image Sensor | Starlight / HD CMOS |
| Type | Aftermarket/ Factory-installed |
|---|---|
| Weight | 0.5KG |
| Warranty | 12 Months |
| Application Car | Universal |
| Effective Range | <0.9m |
| Product Name | Car Cigarette Lighter Cable |
|---|---|
| Package Size | 5x5x5cm |
| Weight | 0.18KG |
| Conductor | Pure Copper |
| Color | Balck |
| Name | Wifi Rearview Camera |
|---|---|
| Package Size | 13x8x4.5cm |
| Weight | 0.15KG |
| Brightness | 300cd/m2 |
| Support OS | IOS/Android APP |
| Detection Distance | 0.3-2M(3M) |
|---|---|
| Weight | 0.5KG |
| Application Car | Universal |
| Language | Multiple Languages |
| Sensor | 1080P |