| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Alarm Volume | 70-80dB (30cm) |
|---|---|
| Alarm Type | Bi Bi Buzz |
| Probe Size | 22*20mm |
| Waterproof | IP67 |
| Suitability | Universal |
| Alarm Distance | 0.3-1.5M(2M) |
|---|---|
| Effective Range | <0.9m |
| Alarm Type | Bi Bi Buzz |
| Probe Size | 22*20mm |
| Suitability | Universal |
| Power Source | 12V DC |
|---|---|
| Night Vision | Yes |
| Viewing Angle | 360 Degrees |
| Loop Recording | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Product Name | Blind Zone Display System Set |
|---|---|
| Package Size | 24x16.5x45.3cm |
| Weight | 0.5KG |
| Power Supply | DC 12V-24V |
| Resolution | 800*480 |
| Product | SD Card TF Card HD Recording Android CarPlay Dash Cam With Gps Navigation |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM Service | Support |
| Function | Video Recording, GPS Navigation, CarPlay/Android Connect, Parking Assistance |
| Screen Type | Touchscreen |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Type | Video Recorder, DASH CAM, Event Data Recorder(EDR), Navigation |
| Sensor | 720P |
| Night Vision | Night Vision Support |
| Function | Waterproof, NIGHT VISION, FULL COLOR, Park MODE, Loop Recording, Build-in WiFi, Build-in GPS, Build-in GSM |
| Year | Universal |
|---|---|
| Model | Universal |
| Type | Reverse Camera, Monitor |
| Car Fitment | Universal |
| View Angle | 120° |
| Loudness | Yes |
|---|---|
| System | Android OS 4.4/6.0/7.1/8.1/9.0 |
| Fm Ic | NXP 6624 With RDS |
| Radio | 6686 |
| Screen Type | IPS Scrape-prevent Multi-Touch Screen |
| Resolution | 800x480 |
|---|---|
| Supported Language | English, French, Spanish, German, Italian, Russian, Chinese |
| Video Input | 2 Channels |
| Installation | Replace Original Car Rearview Mirror |
| Display Type | TFT LCD |