| Keywords | Bird View Camera System |
|---|---|
| Lens Angle | 170 Degree |
| Display Size | 7'' HD |
| Resolution | 1080P |
| Monitor Display | Hanging Overhead Or Standing On Dashboard |
| Year | Universal |
|---|---|
| Model | Universal |
| Type | Reverse Camera, Monitor |
| Car Fitment | Universal |
| View Angle | 120° |
| Year | Universal |
|---|---|
| Model | Universal |
| Type | Reverse Camera, Monitor |
| Car Fitment | Universal |
| View Angle | 120° |
| Year | Universal |
|---|---|
| Model | Universal |
| Type | Reverse Camera, Monitor |
| Car Fitment | Universal |
| View Angle | 120° |
| Year | Universal |
|---|---|
| Model | Universal |
| Type | Reverse Camera, Monitor |
| Car Fitment | Universal |
| View Angle | 120° |
| Year | Universal |
|---|---|
| Model | Universal |
| Type | Monitor, Backup Camera, Side Camera |
| Car Fitment | Universal |
| View Angle | 120° |
| Year | Universal |
|---|---|
| Model | Universal |
| Type | Monitor, Backup Camera, Side Camera |
| Car Fitment | Universal |
| View Angle | 120° |
| Product Name | Blind Zone Display System Set |
|---|---|
| Package Size | 24x16.5x45.3cm |
| Weight | 0.5KG |
| Power Supply | DC 12V-24V |
| Resolution | 800*480 |
| Product Name | Blind Zone Display System Set |
|---|---|
| Package Size | 24x16.5x45.3cm |
| Weight | 0.5KG |
| Power Supply | DC 12V-24V |
| Resolution | 800*480 |
| Product | Dual-Lens Side Assist Camera For Large Vehicle Blind Spot Reduction |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Video Output | AHD / CVBS |
| Waterproof Rating | IP67/IP68 Level |