| Product | Wireless WiFi Backup Camera With Mobile Phone Display, Ultra Wide Angle Parking Assist Camera, 12V Car Reverse Camera For Cars, SUVs & Vans |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Viewing Angle | Ultra Wide Angle (Approx. 140°–170°) |
| Display Method | Smartphone (iOS / Android) |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 720P/1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Type | Reverse Camera, Monitor |
|---|---|
| View Angle | 120° |
| Function | Waterproof, NIGHT VIEW, Split Screen, 120 Degree Wide Angle |
| Power | 1.5-3A |
| Voltage | 12-24v |
| Effective Range | <0.9m |
|---|---|
| Language | Multiple Languages |
| Installation | Easy/DIY/Professional |
| Weight | 0.5KG |
| Working Voltage | 12V~24V |
| Product | 10" Smart 360° Panoramic All-in-One Vehicle System With 3D Surround View HD Cameras & Parking Assistance |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Yes |
| Lens | Six-glass HD Lens |
| Camera Quantity 4 | 4 |
| Product | 1080P 360° Surround Bus Monitoring System With 3D Birdview Wide-Angle Cameras & Parking Assistance Module |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Yes |
| View Angle | 170° Per Camera |
| Voltage | 12–24V |
| Product | Commercial Vehicle 360° Camera DVR With ADAS & Blind Spot Detection |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Display | IPS LCD, Wide Viewing Angle |
| Recording Channels | 4 Channels Simultaneous |
| Product | Automotive Safety Dead-angle-free 360 Degree Reverse Camera Full HD Surround View Monitoring Kit |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Yes |
| View Angle | 170° |
| Voltage | 12–24V |