| Function | Waterproof, NIGHT VIEW |
|---|---|
| Material | Metal |
| Processing Chip | AHD High Definition Processing Chip |
| Suitability | Universal |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Rear View Camera |
|---|---|
| Angle View | 170 |
| Video Output | AHD |
| Voltage | DC 12V-24V |
| Warranty | 12 Months |
| Product Name | Rear View Camera |
|---|---|
| Chip | 1058 Photosensitive Processing Chip |
| View Angle | 170 |
| Power Supply | DC 12V |
| Resolution | 1024*768(N/P) |
| Product Name | Rear View Camera |
|---|---|
| Chip | 1058 Photosensitive Processing Chip |
| View Angle | 170 |
| Power Supply | DC 12V |
| Resolution | 1024*768(N/P) |
| Product Name | Rear View Camera |
|---|---|
| Chip | 1058 Photosensitive Processing Chip |
| View Angle | 170 |
| Resolution | 1024*768(N/P) |
| Waterproof | IP67 |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Sensor | GC 2053 |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| White Balance | Automatically |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Video Output | CVBS AHD VGA 1 |
| Sensor | 1080p |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Video Output | CVBS AHD VGA 1 |
| Sensor | 1080p |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Video Output | CVBS AHD VGA 1 |
| Sensor | 1080p |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| Product | IP68 Waterproof 170° Ultra-Wide Rear View Truck Back Up Camera |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Viewing Angle | 170° |
| Resolution | 720P / 1080P |