| Sensor | GC 2093 |
|---|---|
| Gps Function | Support |
| Resolution | 1080P |
| App Control | Support |
| Keywords | Panorama Camera For Vehicles |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Sensor | 1080p |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| Product | AHD 720P Truck Side Blind Spot Camera With 170° Wide Angle & Starlight Night Vision |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Resolution | 1024 × 720P |
| Lens Angle | 170° Wide Angle Fisheye |
| Application | Environment Monitoring |
|---|---|
| Parking Line | Yes |
| Packing | Box |
| Memory Card | TF Card |
| Signal | AHD/CVBS |
| Parking Monitor | Yes |
|---|---|
| Screen Type | LCD |
| Image Resolution | 720P |
| Night Vision | Yes |
| Power Supply | DC 12V |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Screen Type | LCD |
| Motion Detection | Yes |
| Model | Universal |
| G-Sensor | Yes |
| Chip Adoption | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| Voltage | 9-36V |
| Suitability | Universal |
| Voltage | 12-24V |
|---|---|
| Storage Temperature | -30°C~80°C |
| G-Sensor | Yes |
| Waterproof Level | IP68 |
| Color | Black |
| Sensor | GC 2093 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Resolution | 1080P |
| Motion Detection | Support |
| White Balance | Automatically |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |