| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Sensor | 1080P |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| White Balance | Automatically |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Sensor | 1080P |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| White Balance | Automatically |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Sensor | 1080P |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| White Balance | Automatically |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Video Recorder, DASH CAM, Event Data Recorder(EDR), Navigation |
| Night Vision | Night Vision Support |
| Function | Waterproof, NIGHT VISION, FULL COLOR, Park MODE, Loop Recording, Build-in WiFi, Build-in GPS, Build-in GSM |
| Material | Metal |
|---|---|
| Video Input | 4CH 1080P AHD |
| Night Vision | Yes |
| Compatibility | Universal For All Car Models |
| Tv System | PAL NTSC Optional |
| Installation | Replace Original Car Rearview Mirror |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Brightness | 300cd/m2 |
| Contrast Ratio | 300:1 |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Product | 360 Degree Parking Camera For Commercial Fleet With Surround Monitoring Blind-Spot Safety System |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Support |
| View Angle | 170° |
| Voltage | DC 12–24V |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| OEM, ODM | Yes (logo Printing, UI Customization, Wire Harness Customization) |
| View Angle | 170° Wide Angle |
| Voltage | DC 9–36V |
| Function | 360° Panoramic, Parking Monitoring, Reverse Guide, Loop Record |
| Product | AHD Heavy-Duty Vehicle Camera With Wide Angle Lens & Industrial Waterproof Housing |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Night Vision | Infrared Or Low-light Enhancement Technology |
| Viewing Angle | 170° |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |