| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Sensor | 1080P |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| White Balance | Automatically |
| Lens Angle | 90 ~ 120 Large Angle |
|---|---|
| Installation | Drill Holes |
| Compatibility | Universal For All Car Models |
| Night Vision | Yes |
| Tv System | PAL NTSC Optional |
| Product Name | 360 Vehicle Security Camera With All-in-one Machine Monitor |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Monitor | All In One Machine Monitor |
| Optional Size | 10inch, Customization |
| AHD | 720P, 1080P |
| Product | Wide Angle Blind Spot Camera System With HD 1080P, 4 Cameras |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM Service | Support |
| Loop Recording | Yes |
| AHD | Yes |
| Sensor | GC 2093 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Tv System | PAL NTSC Optional |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Product | 4.3inch HD 16:9 Dual RCA Video Inputs PAL/NTSC LCD Rear View Mirror |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM Service | Support |
| View Angle | 45° Display / 170° Camera-compatible |
| Voltage | DC 12–24V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Resolution | 720P |
| Sensor | Sony IMX225 |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |