| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | Sony IMX307 |
|---|---|
| Function | Waterproof, Night View |
| View Angle | 170° |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| Resolution | 1080P |
| Product | 9-inch AHD Monitors 4 High-definition Cameras Aviation Connector 360 Panoramic Car Camera |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Yes |
| View Angle | 170° |
| Lens | Six-glass Wide-angle |
| Product | 1080P 360° Surround View Car Camera System With 3D Bird’s Eye Panorama, 170° Wide-Angle Cameras, Night Vision, Parking Monitoring & IP67 Waterproof For Cars, SUVs, Vans, Buses & Trucks |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Operating Temp | –20°C ~ 70°C |
| Working Voltage | DC 12V–24V |
| Product | 3D 360° Surround View Monitoring System With 1080P Bird-Eye Panorama Multi-Angle Parking Assist For Cars, SUVs, Vans & Trucks |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Compatibility | Cars, SUVs, MPVs, Trucks, Vans, Buses |
| Storage / Loop Recording | Supported Via System DVR (optional) |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Video Recorder, DASH CAM, Event Data Recorder(EDR), Navigation |
| Night Vision | Night Vision Support |
| Function | Waterproof, NIGHT VISION, FULL COLOR, Park MODE, Loop Recording, Build-in WiFi, Build-in GPS, Build-in GSM |