| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Product | KINGCROWN 10-Inch 360° Panoramic All-in-One Vehicle Camera System With 3D Bird View 1080P Recording GPS WiFi/4G Connectivity |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Yes |
| View Angle | 170° Per Camera |
| Voltage | 12V–24V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Product | All-weather 360° Visibility Parking Lines Automotive Security Camera |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM Service | Support |
| View Angle | 170° |
| Voltage | 12V/24V |
| Product | Loop Record Car Security Camera 360 Night Vision HD Parking Perfect For Vehicles |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Yes |
| View Angle | 170° |
| Voltage | DC 12V-24V |
| Product | 360° 3D Bird View Parking Assist System With 1080P Cameras, 170° Super Wide Angle, Night Vision & IP67 Waterproof For Cars, SUVs And Fleet Vehicles |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Camera Type | 4-Camera Surround View |
| Night Vision | Infrared Enhanced |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Product | Commercial Vehicle 360° Camera DVR With ADAS & Blind Spot Detection |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Display | IPS LCD, Wide Viewing Angle |
| Recording Channels | 4 Channels Simultaneous |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |