| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Sensor | Sony IMX307 |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Type | Video Recorder, DASH CAM, Event Data Recorder(EDR), Navigation |
| Sensor | 720P |
| Night Vision | Night Vision Support |
| Function | Waterproof, NIGHT VISION, FULL COLOR, Park MODE, Loop Recording, Build-in WiFi, Build-in GPS, Build-in GSM |
| Loop Recording | Yes |
|---|---|
| Chip | Universal |
| Operating Voltage | 12V DC |
| Work Temperature | -30~℃~-70~℃ |
| Angle | Multi-angle |
| Screen Size | 5 Inches |
|---|---|
| Tv System | PAL NTSC Optional |
| Compatibility | Android/iOS |
| Weight | 0.15KG |
| Connectivity | Wifi |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Product | Universal Vehicle Surveillance 4 X HD Bird View Car Camera Optional For Monitor |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Yes |
| Lens | Wide-angle, 170° Lens |
| Camera Quantity | 4 Cameras |
| Function | BSD |
|---|---|
| Brightness | 300cd/m2 |
| Installation | Easy Installation |
| Lens | 6 Glass Lens |
| Compatibility | Android/iOS |
| Product Name | Truck Camera System |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Super Waterproof | IP 67 |
| Full HD | 1080P |
| Loop Recording | Yes |
| View Angle | 170° |
|---|---|
| Function | Waterproof, NIGHT VIEW |
| Voltage | DC 12V |
| Screen Type | IPS, Touch Screen |
| Wifi | Support Wifi |
| Product | 4 Channel Truck DVR Camera System With 360 Degree Monitoring, Voice Control & Parking Surveillance |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Application Vehicles | Truck, Bus, Trailer, Fleet, Agricultural Vehicles |
| Control Method | Voice Control + Buttons |