| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 720P/1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Key Word | High-Definition Night Vision Car Cameras With IR LED & Waterproof Design For All Vehicles |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Infrared | 12 LED Lights |
| Shockproof | 6.8 |
| Voltage | 9~36V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Product | Six-glass Wide-angle 360° Panoramic Monitoring Bird Eye Car Camera |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Yes |
| Lens | Six-glass Wide-angle |
| Camera Quantity | 4 Cameras |
| Product | Automotive Safety Dead-angle-free 360 Degree Reverse Camera Full HD Surround View Monitoring Kit |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Yes |
| View Angle | 170° |
| Voltage | 12–24V |
| Product | 10-Inch 360° Surround View Integrated Vehicle System With 3D Imaging & 1080P Quad-Camera Safety Assistance |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Supported |
| View Angle | 170° |
| Voltage | 12–24V |
| Product | 360° HD Surround View Safety Camera With 3D Stitching Night Vision & IP67 Rugged Design |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Yes |
| Lens | Ultra-wide HD Lens |
| Screen Type | Works With Vehicle AHD/CVBS Displays |
| Product | Driver Monitoring Camera Kit With MDVR For Commercial Vehicles In-Cab & Forward-Facing Camera System For Fleet Safety |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| System Type | Driver Monitoring Camera Kit + MDVR |
| Camera Type | Driver-facing / Forward-facing / External Optional |