| Product | AHD 720P Truck Side Blind Spot Camera With 170° Wide Angle & Starlight Night Vision |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Resolution | 1024 × 720P |
| Lens Angle | 170° Wide Angle Fisheye |
| Year | Universal |
|---|---|
| Model | Universal |
| Type | Reverse Camera, Monitor |
| Car Fitment | Universal |
| View Angle | 120° |
| Signal | AHD |
|---|---|
| Operating Temperature | -25~75 |
| Working Voltage | 12V~24V |
| Screen Size | 6.25 Inch |
| Support Resolution | 1080P |
| Car Fitment | Truck Bus |
|---|---|
| View Angle | 90°-120° |
| Function | Waterproof, NIGHT VIEW, Parking Line |
| Type | Reverse Camera, Other, Backup Camera |
| Warranty | 1 Year |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | HD (720P/1080P Options Available) |
| Housing Material | Weather-resistant Plastic |
| Size | Compact Design To Fit Most Vehicle Brake Light Assemblies |
| Compatibility | Universal |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | HD (720P/1080P Options Available) |
| Housing Material | Weather-resistant Plastic |
| Size | Compact Design To Fit Most Vehicle Brake Light Assemblies |
| Compatibility | Universal |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | HD (720P/1080P Options Available) |
| Housing Material | Weather-resistant Plastic |
| Size | Compact Design To Fit Most Vehicle Brake Light Assemblies |
| Compatibility | Universal |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 720P/1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |