| Car Fitment | TRUCK |
|---|---|
| Material | All-metal |
| Model Number | BG-6002 |
| Type | Other, Parking Sensor System, Reverse Camera, Backup Camera |
| Voltage | 9V-24V |
| Product Name | 3 To 3 Aviation Spring Wire |
|---|---|
| Package Size | 15x15x5cm |
| Weight | 0.62KG |
| Power Supply | DC 12V-24V |
| Connector B | 4 PIN Female |
| Product Name | Rear View Camera |
|---|---|
| Chip | 1058 Photosensitive Processing Chip |
| View Angle | 170 |
| Power Supply | DC 12V |
| Resolution | 1024*768(N/P) |
| Product Name | Rear View Camera |
|---|---|
| Chip | 1058 Photosensitive Processing Chip |
| View Angle | 170 |
| Power Supply | DC 12V |
| Resolution | 1024*768(N/P) |
| Product Name | Rear View Camera |
|---|---|
| Angle View | 170 |
| Video Output | AHD |
| Voltage | DC 12V-24V |
| Warranty | 12 Months |
| Product | 4 Cameras Bus Safety 1080P 3D Monitoring 360 Degree Rear View Camera |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM Service | Support |
| View Angle | 170° Per Camera |
| Voltage | 12V |
| Product Name | Rear View Camera |
|---|---|
| Chip | 1058 Photosensitive Processing Chip |
| View Angle | 170 |
| Resolution | 1024*768(N/P) |
| Waterproof | IP67 |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Video Output | CVBS AHD VGA 1 |
| Sensor | 1080p |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Sensor | GC 2053 |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| White Balance | Automatically |
| Product | Universal Side/Rear View AHD Camera For Commercial Vehicles – Starlight Night Vision, IP Waterproof, 12V |
|---|---|
| Night Vision | Starlight |
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Viewing Angle | 120°–170° (configurable) |