| Key Word | Smart Touch Screen Rear View Parking Camera With Advanced Alerts & Real-Time Video Feedback |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Screen Size | 6.25inch, 5inch |
| Touch Screen | Yes |
| HD Night Vision | Support |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Voltage | 12-24V |
|---|---|
| Screen Type | LCD |
| Parking Monitor | Yes |
| G-Sensor | Yes |
| View Angle | 170° |
| Key Word | ADAS Equipped Rear View Mirror Reverse Camera – Lane Assist, Collision Warning & Backup View |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| View Angle | Optional For 90~170degree |
| ADAS | Yes |
| Parking Line | Yes |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Product | Multi-Signal Blind Spot Camera For OEM Vehicle Integration |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Camera Type | Blind Spot / Rear / Side View Camera |
| Image Sensor | Starlight / HD CMOS |