| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Product | IP68 Waterproof 170° Ultra-Wide Rear View Truck Back Up Camera |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Viewing Angle | 170° |
| Resolution | 720P / 1080P |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Type | Video Recorder, DASH CAM, Event Data Recorder(EDR), Navigation |
| Resolution | 800*480 |
| Night Vision | IR Lights |
| Waterproof | IP68 |
| Product | Commercial Vehicle 360° Camera DVR With ADAS & Blind Spot Detection |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Display | IPS LCD, Wide Viewing Angle |
| Recording Channels | 4 Channels Simultaneous |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Product Name | Rear View Camera |
|---|---|
| Angle View | 170 |
| Video Output | AHD |
| Voltage | DC 12V-24V |
| Warranty | 12 Months |
| Resolution | 720P |
|---|---|
| Package Size | 13x8x4.5cm |
| Weight | 0.15KG |
| Brightness | 300cd/m2 |
| Support OS | IOS/Android APP |