| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Product | 4-Channel Car Blind Zone Camera System With Side Cameras, Monitor & Recording Function |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Installation | Dashboard / Interior Mount |
| Control Method | RF Remote Control |
| Waterproof | IP 68 |
|---|---|
| Type | Parking Sensors, Parking Sensor Systems, Rear Cameras, Backup Cameras, Wireless Rear Cameras |
| Function | Waterproof, NIGHT VIEW, Parking Line |
| View Angle | 100°-150° |
| Place Of Origin | Shenzhen, Guangdong, China |
| Product Name | Rear View Camera |
|---|---|
| Image Resolution | 720P |
| Motion Detection | Yes |
| Power Supply | DC 12V |
| G-Sensor | Yes |
| Key Word | Smart Touch Screen Rear View Parking Camera With Advanced Alerts & Real-Time Video Feedback |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Screen Size | 6.25inch, 5inch |
| Touch Screen | Yes |
| HD Night Vision | Support |
| Voltage | 12-24V |
|---|---|
| Screen Type | LCD |
| Parking Monitor | Yes |
| G-Sensor | Yes |
| View Angle | 170° |
| Key Word | ADAS Equipped Rear View Mirror Reverse Camera – Lane Assist, Collision Warning & Backup View |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| View Angle | Optional For 90~170degree |
| ADAS | Yes |
| Parking Line | Yes |
| View Angle | 170° |
|---|---|
| Color | Black |
| Waterproof Level | IP68 |
| Voltage | 12-24V |
| Screen Type | LCD |
| Product | IP68 Waterproof 170° Ultra-Wide Rear View Truck Back Up Camera |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Viewing Angle | 170° |
| Resolution | 720P / 1080P |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Type | Video Recorder, DASH CAM, Event Data Recorder(EDR), Navigation |
| Resolution | 800*480 |
| Night Vision | IR Lights |
| Waterproof | IP68 |