| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Type | Video Recorder, DASH CAM, Event Data Recorder(EDR), Navigation |
| Resolution | 800*480 |
| Night Vision | IR Lights |
| Waterproof | IP68 |
| Product Name | Rear View Camera |
|---|---|
| Angle View | 170 |
| Video Output | AHD |
| Voltage | DC 12V-24V |
| Warranty | 12 Months |
| Resolution | 720P |
|---|---|
| Package Size | 13x8x4.5cm |
| Weight | 0.15KG |
| Brightness | 300cd/m2 |
| Support OS | IOS/Android APP |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Video Recorder, DASH CAM, Event Data Recorder(EDR), Navigation |
| Night Vision | Night Vision Support |
| Function | Waterproof, NIGHT VISION, FULL COLOR, Park MODE, Loop Recording, Build-in WiFi, Build-in GPS, Build-in GSM |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Resolution | 1280*720/1920*720/1920*1080 |
| ADAS | LDW+BSD+MOD+RCTA |
| Loop Recording | Support Loop Recording |
| Video Storage Mode | The Maximum Support Is 128G |
| View Angle | 175° |
|---|---|
| Function | Waterproof, NIGHT VIEW, Build-in GPS, Parking Line, ADAS, Voice Interaction, 5G Sim Card |
| Type | Other, Parking Sensor System, Reverse Camera, Monitor, Reversing Radar, Backup Camera |
| Warranty | 1 Year |
| Place Of Origin | China |
| Function | Waterproof, Night Vision, Split Screen |
|---|---|
| Working Voltage | 9-36V |
| Resolution | 1920*1080 |
| Placement | Interior Mirror |
| View Angle | 170 Degree |
| Product Name | Rear View Camera |
|---|---|
| Chip | 1058 Photosensitive Processing Chip |
| View Angle | 170 |
| Power Supply | DC 12V |
| Resolution | 1024*768(N/P) |
| Product | Rotatable Side Camera Fleet Safety Monitoring Device Blind Spot Monitoring System |
|---|---|
| Warrany | 1 Year |
| OEM Service | Support |
| Voltage | 12V–24V |
| View Angle | 120° |
| Product Name | Vehicle Rear View Mirrors |
|---|---|
| Package Size | 30.6x10.5x5.5cm |
| Weight | 0.35KG |
| 0.35KG | DC 12V-24V |
| Video Output Mode | AV1/AV2 (CAMERA Reverse Priority) |