| Sensor | GC 2093 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Tv System | PAL NTSC Optional |
| Sensor | GC 2093 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Tv System | PAL NTSC Optional |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Function | Waterproof, NIGHT VIEW |
| Loop Recording | Support |
| White Balance | Support |
| Position | Rear+Front+Side |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Type | AHD 1080P Camera |
|---|---|
| Power Supply | DC 9-24V |
| Night Vision | Support |
| Material | Mental |
| Position | Rear |
| Type | Sharkfin Side Camera |
|---|---|
| Screen Size | 6.25 Inch |
| Support Resolution | 1080P |
| Power Supply | DC 12V |
| Position | Side Way |
| Product Name | Vehicle Rear View Mirrors |
|---|---|
| Package Size | 30.6x10.5x5.5cm |
| Weight | 0.35KG |
| 0.35KG | DC 12V-24V |
| Video Output Mode | AV1/AV2 (CAMERA Reverse Priority) |
| Car Fitment | Universal |
|---|---|
| View Angle | 90°-120° |
| Function | Waterproof , NIGHT VIEW, Parking Line |
| Feature | Rear View Assist |
| Application | Environment Monitoring |
| Product Name | Vehicle Rear View Mirrors |
|---|---|
| Package Size | 30.6x10.5x5.5cm |
| Weight | 0.35KG |
| 0.35KG | DC 12V-24V |
| Video Output Mode | AV1/AV2 (CAMERA Reverse Priority) |
| Lens Angle | 90 ~ 120 Large Angle |
|---|---|
| Installation | Drill Holes |
| Compatibility | Universal For All Car Models |
| Night Vision | Yes |
| Tv System | PAL NTSC Optional |