| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Resolution | 720P |
| Sensor | Sony IMX 225 |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| Product | HD AHD Vehicle Camera With Night Vision For Trucks And Fleet Vehicles |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Image Sensor | HD / AHD Image Sensor |
| Resolution | 720P / 1080P (Optional) |
| Year | Universal |
|---|---|
| Model | Universal |
| Type | Reverse Camera, Monitor |
| Car Fitment | Universal |
| View Angle | 120° |
| Name | Wifi Car Cameras |
|---|---|
| Package Size | 13x8x4.5cm |
| Brightness | 300cd/m2 |
| Support OS | IOS/Android APP |
| Interface | USB |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Type | Video Recorder, DASH CAM, Event Data Recorder(EDR), Navigation |
| Sensor | 720P |
| Night Vision | Night Vision Support |
| Function | Waterproof, NIGHT VISION, FULL COLOR, Park MODE, Loop Recording, Build-in WiFi, Build-in GPS, Build-in GSM |
| Product | Six-glass Wide-angle 360° Panoramic Monitoring Bird Eye Car Camera |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Yes |
| Lens | Six-glass Wide-angle |
| Camera Quantity | 4 Cameras |
| Product | 9-inch AHD Monitors 4 High-definition Cameras Aviation Connector 360 Panoramic Car Camera |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Yes |
| View Angle | 170° |
| Lens | Six-glass Wide-angle |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |