| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Tv System | PAL NTSC Optional |
| Product Name | Bird View System |
|---|---|
| Voltage | 9-36V |
| Tolerance Scope | <1cm |
| Maximum Power | 2.5W |
| Buzzer Volume | 70-80dB (30cm) |
| Waterproof | Support |
|---|---|
| Power Supply | DC12V |
| Alarm Volume | 70-80dB (30cm) |
| Alarm Type | Bi Bi Buzz |
| Maximum Power | 2.5W |
| Product Type | Parking Sensor / Reversing Radar |
|---|---|
| Detection Technology | Ultrasonic (4 Sensors) |
| Sensor Quantity | 4 Pcs |
| Installation Position | Rear (bumper) |
| Product | 4-Sensor Ultrasonic Parking Radar System Car Reverse Backup Warning With Buzzer |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Tv System | PAL NTSC Optional |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |