| Product | Multi-Sensor Car Parking Sensor System With LED Distance Display & Audible Warning For Safe Reverse Parking |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Detection Range | Approx. 0.3 – 1.5 M |
| Display Type | LED Digital Distance Display |
| Product Name | Paking Sensor |
|---|---|
| Alarm Type | Bi Bi Buzz |
| Waterproof | IP67 |
| Detection Distance | 0.3-2M(3M) |
| Alarm Distance | 0.3-1.5M(2M) |
| Product | IR LED Wifi Wireless Camera 4-6 Sensors Backup Camera System |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM Service | Support |
| View Angle | 120°–170° Per Camera |
| Voltage | 12V/24V |
| Power Supply | DC12V |
|---|---|
| Working Voltage | 9-36V |
| Alarm Type | Bi Bi Buzz |
| Position | Rear / Front |
| Maximum Power | 2.5W |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Alarm Distance | 0.3-1.5M(2M) |
|---|---|
| Effective Range | <0.9m |
| Alarm Type | Bi Bi Buzz |
| Probe Size | 22*20mm |
| Suitability | Universal |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Packaging Details | Export standard package |
|---|---|
| Delivery Time | 45 days |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Packaging Details | Export standard package |
|---|---|
| Delivery Time | 45 days |
| Payment Terms | ,T/T,L/C |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Material | Metal |
|---|---|
| Gps Function | Support |
| Ahd | 720P 1080P |
| Application | Environment Monitoring |
| Loop Recording | Yes, Supports Loop Recording |