| Waterproof | IP 68 |
|---|---|
| Type | Parking Sensors, Parking Sensor Systems, Rear Cameras, Backup Cameras, Wireless Rear Cameras |
| Function | Waterproof, NIGHT VIEW, Parking Line |
| View Angle | 100°-150° |
| Place Of Origin | Shenzhen, Guangdong, China |
| Function | BSD |
|---|---|
| Brightness | 300cd/m2 |
| Installation | Easy Installation |
| Lens | 6 Glass Lens |
| Compatibility | Android/iOS |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Product Name | 360 Vehicle Security Camera With All-in-one Machine Monitor |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Monitor | All In One Machine Monitor |
| Optional Size | 10inch, Customization |
| AHD | 720P, 1080P |
| Product | HD AHD Infrared Truck Rear View Camera 720P/1080P, IP68 Waterproof Wide Angle Backup Camera For Bus, Trailer & Lorry |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Resolution | 720P / 1080P |
| Fisheye Lens | 170° Wide-angle Fisheye Lens |
| Product | 4G AI MDVR Vehicle Monitoring System 10-Inch Integrated DVR With GPS For Fleet & Commercial Vehicles |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Display | 10-inch IPS LCD, High Brightness |
| Video Channels | 4-channel AHD / Analog Input |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2093 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Resolution | 1080P |
| Motion Detection | Support |
| White Balance | Automatically |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |