| Product | AHD High Definition Truck Backup Camera, Starlight Sensor, 170° Panoramic View, Anti-Fog, IP68 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Processing Chip | AHD High Definition Processing Chip |
| Resolution | 1024×720P (720P) |
| Operating Voltage | 12V DC |
|---|---|
| White Balance | Auto |
| Chip | Universal |
| Work Temperature | -30~℃~-70~℃ |
| Storage Temperature | -40℃~-80*℃ |
| Product | Wireless WiFi Backup Camera With Mobile Phone Display, Ultra Wide Angle Parking Assist Camera, 12V Car Reverse Camera For Cars, SUVs & Vans |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Viewing Angle | Ultra Wide Angle (Approx. 140°–170°) |
| Display Method | Smartphone (iOS / Android) |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Video Resolution | HD (AHD / CVBS Optional) |
| Waterproof Support | Yes |
| Packaging Details | Giftbox/Carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 3000sets/month |
| Place of Origin | China |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Lens Angle | 90 ~ 120 Large Angle |
|---|---|
| Installation | Drill Holes |
| Compatibility | Universal For All Car Models |
| Night Vision | Yes |
| Tv System | PAL NTSC Optional |
| Key Word | High-Definition Night Vision Car Cameras With IR LED & Waterproof Design For All Vehicles |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Infrared | 12 LED Lights |
| Shockproof | 6.8 |
| Voltage | 9~36V |
| Sensor | GC 2093 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Tv System | PAL NTSC Optional |