| Name | Wireless Backup Camera |
|---|---|
| For | Trucks |
| Waterproof | IP67 |
| Infrared Night Vision. | 4 IR Lights |
| Installation | Easy Installation |
| Product | Solar Charging Wireless Reversing Camera With Night Vision | AHD HD Camera For Commercial Vehicles |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Resolution | HD Video Output |
| Night Vision | Infrared Night Vision Support |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Sensor | 1080p |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| Loop Recording | Yes |
|---|---|
| Chip | Universal |
| Operating Voltage | 12V DC |
| Work Temperature | -30~℃~-70~℃ |
| Angle | Multi-angle |
| Product | WiFi Battery Powered Backup Camera For Trucks, RVs, Forklifts & Trailers – Magnetic Installation |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Resolution | 640 × 480 (0.6MP) |
| Image Sensor | CMOS 1/4” |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Video Recorder, DASH CAM, Event Data Recorder(EDR), Navigation |
| Night Vision | Night Vision Support |
| Function | Waterproof, NIGHT VISION, FULL COLOR, Park MODE, Loop Recording, Build-in WiFi, Build-in GPS, Build-in GSM |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Sensor | 1080P |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| White Balance | Automatically |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Video Recorder, DASH CAM, Event Data Recorder(EDR), Navigation |
| Night Vision | Night Vision Support |
| Function | Waterproof, NIGHT VISION, FULL COLOR, Park MODE, Loop Recording, Build-in WiFi, Build-in GPS, Build-in GSM |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Compatibility | Mercedes Sprinter 2006–2023, VW Crafter 2007–2017 |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |