| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 720P/1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Product | Sony HD Sensor Four-Lane Imaging 170° Fisheye Ultra Wide Angle Blind Zone Display System |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Function | 360° Panoramic Monitoring, Reversing Assist, Parking Assistance |
| Night Vision | Full-color Low-light Imaging |
| Effective Range | <0.9m |
|---|---|
| Number Of Sensors | 4 |
| Waterproof | IP67 |
| Power Supply | 12V DC |
| Package Contents | 1 Control Box, 2 Sensors, 1 Display, 1 Power Cable |
| Product | Aluminum Housing 3-way Video Inputs IPS Electronic Rearview Mirror Blind Spot Monitoring Systems |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM Service | Support |
| View Angle | Adjustable Wide-angle Lens |
| Voltage | 12–24V |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | HD (720P/1080P Options Available) |
| Housing Material | Weather-resistant Plastic |
| Size | Compact Design To Fit Most Vehicle Brake Light Assemblies |
| Compatibility | Universal |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | HD (720P/1080P Options Available) |
| Housing Material | Weather-resistant Plastic |
| Size | Compact Design To Fit Most Vehicle Brake Light Assemblies |
| Compatibility | Universal |
| Effective Range | <0.9m |
|---|---|
| Working Voltage | 12V~24V |
| Warning Method | Visual/Audible |
| Display | Dashboard Display/rearview Mirror |
| Type | Blind View Camera |
| Product | Antenna Night Vision 18 LED Lights 140 Degree Wide Angle Car Multimedia Navigation |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM Service | Support |
| Screen Size | 10 Inches |
| Resolution | 1024x600 |