| Year | Universal |
|---|---|
| Model | Universal |
| Type | Monitor, Backup Camera, Side Camera |
| Car Fitment | Universal |
| View Angle | 120° |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Video Recorder, DASH CAM, Event Data Recorder(EDR), Navigation |
| Night Vision | Night Vision Support |
| Function | Waterproof, NIGHT VISION, FULL COLOR, Park MODE, Loop Recording, Build-in WiFi, Build-in GPS, Build-in GSM |
| Product Name | Vehicle Rear View Mirrors |
|---|---|
| Package Size | 30.6x10.5x5.5cm |
| Weight | 0.35KG |
| 0.35KG | DC 12V-24V |
| Video Output Mode | AV1/AV2 (CAMERA Reverse Priority) |
| Year | Universal |
|---|---|
| Model | Universal |
| Type | Reverse Camera, Monitor |
| Car Fitment | Universal |
| View Angle | 120° |
| Year | Universal |
|---|---|
| Model | Universal |
| Type | Reverse Camera, Monitor |
| Car Fitment | Universal |
| View Angle | 120° |
| Year | Universal |
|---|---|
| Model | Universal |
| Type | Reverse Camera, Monitor |
| Car Fitment | Universal |
| View Angle | 120° |
| Product Name | Wireless Camera |
|---|---|
| Installation | Stand |
| Resolution | 2K |
| Wifi | Yes |
| App Control | Support |
| Product Name | Smart Car Camera Security System With Motion Detection & Loop Recording |
|---|---|
| Guarantee | 1 Year |
| View Angle | Optional |
| App | IOS, Android |
| Vehicle | Universal, Car, Truck, SUV |
| Product | 10-Inch Digital Wireless Reversing Camera System With 4 HD Night Vision Cameras, 300m Long-Range Signal, Loop Recording & Easy Installation Kit |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Installation | Wireless Connection, Plug-and-play |
| SD Card Support | Up To 128GB, Class 10 Or Above |