| Product | IP68 Waterproof AHD Truck Rear View Camera With 170° Wide Angle & 6-Layer Glass Lens |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Camera Type | Truck Rear View Camera |
| Video Signal | AHD (Coaxial) / CVBS (Analog) |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | HD / Full HD (AHD Optional) |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Infrared / Low-light Night Vision Support |
| Waterproof Support | Infrared / Low-light Night Vision Support |
| Product Name | Rear View Camera |
|---|---|
| Angle View | 170 |
| Video Output | AHD |
| Voltage | DC 12V-24V |
| Warranty | 12 Months |
| Keywords | Small Butterfly Rear View Camera |
|---|---|
| Lens Angle | 170 Degree |
| Gps Function | Support |
| Installation | Drill Holes |
| Color | Black |
| Product | Solar Charging Wireless Reversing Camera With Night Vision | AHD HD Camera For Commercial Vehicles |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Resolution | HD Video Output |
| Night Vision | Infrared Night Vision Support |
| Product | WiFi Battery Powered Backup Camera For Trucks, RVs, Forklifts & Trailers – Magnetic Installation |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Resolution | 640 × 480 (0.6MP) |
| Image Sensor | CMOS 1/4” |
| Material | Metal |
|---|---|
| Signal | CVBS |
| Voltage | 12V-24V |
| Camera | Infrared |
| For | Truck Bus |
| Sensor | GC 2093 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Tv System | PAL NTSC Optional |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |