| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Product | 360° Commercial Vehicle Birdview Camera System With 1080P HD 3D Surround Imaging Parking Monitoring & Wide-Angle Cameras For Buses, Trucks & Fleets |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Image Technology | 3D Stitching + Panoramic View |
| Storage | USB / External Memory |
| Product | AHD High Definition Truck Backup Camera, Starlight Sensor, 170° Panoramic View, Anti-Fog, IP68 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Processing Chip | AHD High Definition Processing Chip |
| Resolution | 1024×720P (720P) |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| View Angle | 175° |
|---|---|
| Function | Waterproof, NIGHT VIEW, Build-in GPS, Parking Line, ADAS, Voice Interaction, 5G Sim Card |
| Type | Other, Parking Sensor System, Reverse Camera, Monitor, Reversing Radar, Backup Camera |
| Warranty | 1 Year |
| Place Of Origin | China |
| Car Fitment | Truck Bus |
|---|---|
| View Angle | 90°-120° |
| Function | Waterproof, NIGHT VIEW, Parking Line |
| Type | Reverse Camera, Other, Backup Camera |
| Warranty | 1 Year |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Product | WiFi APP Heavy-Duty Wireless Backup Camera With 6400mAh Battery, Magnetic Mount, IP69K Waterproof, Night Vision & Mobile APP View For Trucks, Trailers, RVs, Buses |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Resolution | 640 × 480 |
| Viewing Angle | 140° Wide Angle |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |