| Product | Panoramic Camera System 360 Bird View DVR PC Stitched 3D Camera Kit |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Yes |
| View Angle | 170° Wide Angle |
| Voltage | 12V–24V |
| Product | Advanced 360° Bird-View Parking Assist System With 1080P HD Cameras, 3D Surround Imaging, Waterproof IP67, Reverse Trajectory & Parking Monitoring For Cars, SUVs, Trucks, And Buses |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Parking Monitoring | 1–24h Optional |
| Compatibility | Cars, SUVs, Vans, Trucks, Buses, RVs |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Product | Commercial Vehicle 360 Degree Surround View System HD Bird’s Eye Camera Kit For Bus, Truck & Fleet Safety Monitoring |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Installation | Surface Mount / Flush Mount Optional |
| Image Processing | 3D Noise Reduction, Backlight Compensation |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Sensor | Sony IMX225 |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Sensor | 1080P |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| White Balance | Automatically |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Sensor | 1080P |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| White Balance | Automatically |
| Product Name | 360 Around View Monitor With 4 Cameras Ideal For Vehicles |
|---|---|
| Wide Angle | 170 Degree |
| Combine Set | Front, Side View, Rear View, Back |
| Waterproof | IP 67 |
| 3DNR | Yes |