| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Package Size | 24x16.5x45.3cm |
|---|---|
| Display | Dashboard Display/rearview Mirror |
| Video Input | AHD |
| Connectivity | Bluetooth/Wi-Fi |
| Working Voltage | 12VV |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Installation | Easy/DIY/Professional |
|---|---|
| Display | Dashboard Display/rearview Mirror |
| Video Input | 1080p AHD |
| Connectivity | ACC |
| Weight | 0.5KG |
| Product Name | Rear View Camera |
|---|---|
| Angle View | 170 |
| Video Output | AHD |
| Power Supply | DC 12V-24V |
| Warranty | 12 Months |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | HD (720P/1080P Options Available) |
| Housing Material | Weather-resistant Plastic |
| Size | Compact Design To Fit Most Vehicle Brake Light Assemblies |
| Compatibility | Universal |
| Product Name | Paking Sensor |
|---|---|
| Alarm Type | Bi Bi Buzz |
| Waterproof | IP67 |
| Detection Distance | 0.3-2M(3M) |
| Alarm Distance | 0.3-1.5M(2M) |
| Waterproof | IP 68 |
|---|---|
| Type | Parking Sensors, Parking Sensor Systems, Rear Cameras, Backup Cameras, Wireless Rear Cameras |
| Function | Waterproof, NIGHT VIEW, Parking Line |
| View Angle | 100°-150° |
| Place Of Origin | Shenzhen, Guangdong, China |