| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Resolution | 720P |
| Sensor | Sony IMX 225 |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Product | 4 Channel Truck DVR Camera System With 360 Degree Monitoring, Voice Control & Parking Surveillance |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Application Vehicles | Truck, Bus, Trailer, Fleet, Agricultural Vehicles |
| Control Method | Voice Control + Buttons |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Type | Video Recorder, DASH CAM, Event Data Recorder(EDR), Navigation |
| Sensor | 720P |
| Night Vision | Night Vision Support |
| Function | Waterproof, NIGHT VISION, FULL COLOR, Park MODE, Loop Recording, Build-in WiFi, Build-in GPS, Build-in GSM |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 720P/1080P |
| Image Sensor | 1/3 "color CMOS |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Product | Night Vision And G-Sensor Smart Car DVR Dash Cam – 360 Camera Kit With 10inch Monitor |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM Service | Support |
| Monitor | 10inch Screen, All In On System |
| Camera | Night Vision, Waterproof, 3D Image |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Type | Video Recorder, DASH CAM, Event Data Recorder(EDR), Navigation |
| Sensor | 720P |
| Night Vision | Night Vision Support |
| Function | Waterproof, NIGHT VISION, FULL COLOR, Park MODE, Loop Recording, Build-in WiFi, Build-in GPS, Build-in GSM |
| Product | Sony HD Sensor Four-Lane Imaging 170° Fisheye Ultra Wide Angle Blind Zone Display System |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Function | 360° Panoramic Monitoring, Reversing Assist, Parking Assistance |
| Night Vision | Full-color Low-light Imaging |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Type | Video Recorder, DASH CAM, Event Data Recorder(EDR), Navigation |
| Memory Card | 32GB Card |
| Night Vision | Night Vision Support |
| Function | Waterproof, NIGHT VISION, FULL COLOR, Park MODE, Loop Recording, Build-in WiFi, Build-in GPS, Build-in GSM |