| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Product | HD Analog Star Night Vision Durable Waterproof Bird Eye View Camera For Car |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Yes |
| Lens | Fisheye Anti-fog Optical Lens |
| Screen Type | Works With 360 Processors / DVR |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Sensor | 1080P |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| White Balance | Automatically |
| Key Word | WiFi Car Camera 1080P HD Rear View Backup Camera With Smartphone APP Control |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| View Angle | 140° |
| OS | IOS/Android APP |
| Record | Support |
| Night Vision | Yes |
|---|---|
| Tv System | PAL NTSC Optional |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Lens Angle | 90 ~ 120 Large Angle |
| Video Input | 4CH 1080P AHD |
| Sensor | GC 2093 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Tv System | PAL NTSC Optional |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens Angle | 140 Degree |
| Type | Reverse Camera |
| Compatibility | Universal |
| Material | Metal |
| Working Voltage | 9-36V |
|---|---|
| Wifi | Support |
| Power Supply | DC 10-32V |
| Screen | 5 Inch |
| Video Recording | Support |
| Product Name | Truck Camera System |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Super Waterproof | IP 67 |
| Full HD | 1080P |
| Loop Recording | Yes |
| Product Name | Rear View Camera |
|---|---|
| Chip | 1058 Photosensitive Processing Chip |
| Packaging Details | Export standard package |
| Delivery Time | 45 days |
| Payment Terms | L/C, T/T |