| Product Name | Full Viewing Angle Ultra Clear HD Blind Spot Digital Car Rear View Monitor |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Thickness | 1cm |
| Record | Yes |
| Monitor | 12.3inch |
| Product | Blind Spot Camera Module For OEM Vehicle Safety System Integration |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Video Signal | AHD |
| Resolution | 720P / 1080P (optional) |
| Product | Multi-Camera 360° Bird View System For Cars | Seamless Parking, Reversing & Blind Spot Coverage |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Image Processing | Real-time Stitching, 3D Noise Reduction |
| Night Vision | Star-level Low-light Support |
| Product | Heavy-Duty Bus 360° Panoramic Camera System With 3D Bird View, HD Wide-Angle Cameras For Blind Spot Elimination And Safe Parking |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| System Type | 3D 360° Bird View Camera System |
| Camera Quantity | 4 Cameras (Front / Rear / Left / Right) |
| Product | Wide Angle Blind Spot Camera System With HD 1080P, 4 Cameras |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM Service | Support |
| Loop Recording | Yes |
| AHD | Yes |
| Key Word | Weatherproof Truck Blind Spot Camera For Commercial Vehicles With Easy Installation |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Meterial | Full Metal |
| AHD | 720P 1080P |
| OEM Service | Support |
| Product | Multi-Channel Rearview Mirror Monitoring System With Front & Side Cameras |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| View Angle | 120°–150° |
| Voltage | DC 12V |
| Working Voltage | 12V~24V |
|---|---|
| Display | Dashboard Display/rearview Mirror |
| Type | Aftermarket/ Factory-installed |
| Weight | 0.5KG |
| Connectivity | Bluetooth/Wi-Fi |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |