| Year | Universal |
|---|---|
| Model | Universal |
| Type | Monitor, Backup Camera, Side Camera |
| Car Fitment | Universal |
| View Angle | 120° |
| Year | Universal |
|---|---|
| Model | Universal |
| Type | Reverse Camera, Monitor |
| Car Fitment | Universal |
| View Angle | 120° |
| Keywords | Bird View Camera System |
|---|---|
| Lens Angle | 170 Degree |
| Display Size | 7'' HD |
| Resolution | 1080P |
| Monitor Display | Hanging Overhead Or Standing On Dashboard |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Sensor | 1080P |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| White Balance | Automatically |
| Product Name | 4-in-1 Multi-Functional Blind Spot Monitoring Large Vehicl Camera System |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Waterproof | IP68 |
| 3DNR | Yes |
| Automatic White Balance | Yes |
| Product | 360 Degree Parking Camera For Commercial Fleet With Surround Monitoring Blind-Spot Safety System |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Support |
| View Angle | 170° |
| Voltage | DC 12–24V |
| Product | Multi-Signal Blind Spot Camera For OEM Vehicle Integration |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Camera Type | Blind Spot / Rear / Side View Camera |
| Image Sensor | Starlight / HD CMOS |
| Product | High-Resolution Blind Spot Camera With 170° Wide Viewing Angle |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Image Sensor | AHD 1080P Output |
| Wide-angle | Wide-angle Optical Lens (up To 170° |