| Material | Metal |
|---|---|
| Type | Reverse Camera,Parking Sensor System,reverse System,360 View Car Camera System,360 Surround View System |
| Voltage | DC 12V,10~32V,DC12V,DC9-16V,DC 12V-24V |
| Car Make | Universal,all Kinds,Benz A/B/C/E/CLS/GLK/SLS,all Car,Bus |
| Warranty | 1 Years,12 Months |
| Product Name | 360 View Car Camera System,360 Degree Round View System,around View Camera System,Car DVR,360 BUS Bird View |
|---|---|
| Function | 360 Seamless Full View,birdview,Parking Assist,Car Reversing System,Car Rear View |
| Signal System | PAL |
| Material | Metal |
| Operating Voltage | 12v-24v |
| Product Name | Car Dvr Camera,car Dash Cam,Mini Full HD 1296P 170 Degree G-sensor Night Vision Car Dash Camera,Car Video Camera,3.0 Inch Full HD 1080P Car Dash Cam Dashboard Dvr Recorder Car Camera |
|---|---|
| Warranty | 1 Years,12 Months |
| Screen | 5.0 Inch,7" Touch Screen,4.3'' Display Touch Screen,7 Inch Digital Panel/Customized Optional,3.0'' Inch |
| Video Resolution | FHD 1080P@30FPS,1920*1080(1080 FHD),Rear 640*480P,1920*1080P/30fps,1920*1080 |
| Type | 1080P Camera Car Dvr,Reverse Camera,Dual Lens Mirror Camera,Digital TFT LCD Monitor,Dual Car Camera Dashboard |
| Warranty | 1 Years,12 Months |
|---|---|
| Certification | CE,ROHS,CE/FCC/ROHS,CE.Rohs,FCC |
| Screen | 5.0 Inch,7" Touch Screen,4.3'' Display Touch Screen,7 Inch Digital Panel/Customized Optional,3.0'' Inch |
| Product Name | Car Dvr Camera,car Dash Cam,Mini Full HD 1296P 170 Degree G-sensor Night Vision Car Dash Camera,Car Video Camera,3.0 Inch Full HD 1080P Car Dash Cam Dashboard Dvr Recorder Car Camera |
| Video Resolution | FHD 1080P@30FPS,1920*1080(1080 FHD),Rear 640*480P,1920*1080P/30fps,1920*1080 |
| Type | Reverse Camera,Parking Sensor System,reverse System,360 View Car Camera System,360 Surround View System |
|---|---|
| Voltage | DC 12V,10~32V,DC12V,DC9-16V,DC 12V-24V |
| Car Make | Universal,all Kinds,Benz A/B/C/E/CLS/GLK/SLS,all Car,Bus |
| Warranty | 1 Years,12 Months |
| Power | Standard,2.4W,4W,DC 12V,<3w |
| Name | Wireless Backup Camera |
|---|---|
| For | Trucks |
| Waterproof | IP67 |
| Infrared Night Vision. | 4 IR Lights |
| Installation | Easy Installation |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Material | Metal |
|---|---|
| Suitability | Universal |
| Automatic White Balance | Yes |
| Shockproof | 6.8 |
| Ip Rating | IP67 Waterproof |
| Product Name | 360 Car Camera Systems |
|---|---|
| Material | Metal |
| Night Vision Support | Yes |
| Viewing Angle | 170° Wide Angle |
| Installation Position | Rear / Side / Blind-spot |
| Key Word | WiFi Car Camera 1080P HD Rear View Backup Camera With Smartphone APP Control |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| View Angle | 140° |
| OS | IOS/Android APP |
| Record | Support |