| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Lens | High-Quality Glass Lens |
|---|---|
| Wired Or Wireless | Wireless |
| Working Temperature | -20°C To 60°C |
| Vehicle Compatibility | Van, Truck, Other Vehicles |
| Packaging Details | Export standard package |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Resolution | 720P |
| Sensor | Sony IMX225 |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| Screen Size | 5 Inches |
|---|---|
| Tv System | PAL NTSC Optional |
| Compatibility | Android/iOS |
| Weight | 0.15KG |
| Connectivity | Wifi |
| Material | Metal |
|---|---|
| Night Vision | Support |
| Waterproof | IP68 |
| Packaging Details | Export standard package |
| Delivery Time | 45 days |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 720P/1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Wide Angle | 170 Degree |
|---|---|
| Storage | Supports Up To 64GB MicroSD Card |
| Screen Size | 5inch, 7inch, As Request |
| Warning | 1 Year |
| Chip | CCD Core Optical Sensing Processing Chip |