| Warranty | 1 Years,12 Months |
|---|---|
| Screen | 5.0 Inch,7" Touch Screen,4.3'' Display Touch Screen,7 Inch Digital Panel/Customized Optional,3.0'' Inch |
| Product Name | Car Dvr Camera,car Dash Cam,Mini Full HD 1296P 170 Degree G-sensor Night Vision Car Dash Camera,Car Video Camera,3.0 Inch Full HD 1080P Car Dash Cam Dashboard Dvr Recorder Car Camera |
| Video Resolution | FHD 1080P@30FPS,1920*1080(1080 FHD),Rear 640*480P,1920*1080P/30fps,1920*1080 |
| Resolution | FHD 1296P 30FPS,FHD1080P,HD 1920*1080 Pixel 30fps,800*480,3840 *2160 4K |
| Sensor | Sony IMX225 |
|---|---|
| Resolution | 720P |
| Highlights | AI System |
| Support Os | IOS/Android APP |
| Connectivity | Wifi |
| Year | Universal |
|---|---|
| Model | Universal |
| Type | Rearview Mirror, With Camera |
| Car Fitment | Universal |
| Screen Type | LCD |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Camera Type | Wireless WiFi Camera |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| View Angle | 120° Wide-angle Lens |
| Night Vision Support | Infrared Night Vision For Low-light Environments |
| Waterproof Support | Yes |
| Product | Wireless WiFi Backup Camera With Mobile Phone Display, Ultra Wide Angle Parking Assist Camera, 12V Car Reverse Camera For Cars, SUVs & Vans |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Viewing Angle | Ultra Wide Angle (Approx. 140°–170°) |
| Display Method | Smartphone (iOS / Android) |
| Product | Smart WiFi Vehicle Backup Camera – Phone Display, Night Vision, Small Size Parking Camera |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Viewing Angle | Wide-Angle Lens |
| Night Vision | LED Lights + Photosensitive Sensor |
| Product Name | Smart Car Camera Security System With Motion Detection & Loop Recording |
|---|---|
| Guarantee | 1 Year |
| View Angle | Optional |
| App | IOS, Android |
| Vehicle | Universal, Car, Truck, SUV |
| Product Name | Solar Charging Wifi Reverse Camera |
|---|---|
| Loop Recording | Yes |
| Voltage | 9-36V |
| Screen Size | 5inch, 7inch, As Request |
| Wireless Transmission | Yes |
| Year | Universal |
|---|---|
| Model | Universal |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera, Wireless Rear Camera |
| Car Fitment | Universal |
| View Angle | 90°-140° |