| Product | 5G Support Mobile Phone IOS Android Wireless Wifi Rear View Camera |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM Service | Support |
| View Angle | Hyper Wide Angle |
| Voltage | 12V DC |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Type | Video Recorder, DASH CAM, Event Data Recorder(EDR), Navigation |
| Sensor | 720P |
| Night Vision | Night Vision Support |
| Function | Waterproof, NIGHT VISION, FULL COLOR, Park MODE, Loop Recording, Build-in WiFi, Build-in GPS, Build-in GSM |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Product | KINGCROWN 10-Inch 360° Panoramic All-in-One Vehicle Camera System With 3D Bird View 1080P Recording GPS WiFi/4G Connectivity |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Yes |
| View Angle | 170° Per Camera |
| Voltage | 12V–24V |
| Product | 10" Smart 360° Panoramic All-in-One Vehicle System With 3D Surround View HD Cameras & Parking Assistance |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Yes |
| Lens | Six-glass HD Lens |
| Camera Quantity 4 | 4 |
| Product | Panoramic Camera System 360 Bird View DVR PC Stitched 3D Camera Kit |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Yes |
| View Angle | 170° Wide Angle |
| Voltage | 12V–24V |
| Product Name | Reversing Camera |
|---|---|
| Function | Waterproof, Night Vision |
| Screen | 10 Inch |
| Loop Recording | Support |
| Gps Function | Support |
| Product | 10-Inch 360° Surround View Integrated Vehicle System With 3D Imaging & 1080P Quad-Camera Safety Assistance |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Supported |
| View Angle | 170° |
| Voltage | 12–24V |
| Product | WiFi Battery Powered Backup Camera For Trucks, RVs, Forklifts & Trailers – Magnetic Installation |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Resolution | 640 × 480 (0.6MP) |
| Image Sensor | CMOS 1/4” |