| Waterproof | IP 68 |
|---|---|
| Type | Parking Sensors, Parking Sensor Systems, Rear Cameras, Backup Cameras, Wireless Rear Cameras |
| Function | Waterproof, NIGHT VIEW, Parking Line |
| View Angle | 100°-150° |
| Place Of Origin | Shenzhen, Guangdong, China |
| Warranty | 1 Years,12 Months |
|---|---|
| Screen | 5.0 Inch,7" Touch Screen,4.3'' Display Touch Screen,7 Inch Digital Panel/Customized Optional,3.0'' Inch |
| Product Name | Car Dvr Camera,car Dash Cam,Mini Full HD 1296P 170 Degree G-sensor Night Vision Car Dash Camera,Car Video Camera,3.0 Inch Full HD 1080P Car Dash Cam Dashboard Dvr Recorder Car Camera |
| Video Resolution | FHD 1080P@30FPS,1920*1080(1080 FHD),Rear 640*480P,1920*1080P/30fps,1920*1080 |
| Resolution | FHD 1296P 30FPS,FHD1080P,HD 1920*1080 Pixel 30fps,800*480,3840 *2160 4K |
| Sensor | Sony IMX307 |
|---|---|
| Function | Waterproof, Night View |
| View Angle | 170° |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| Resolution | 1080P |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Video Output | CVBS AHD VGA 1 |
| Sensor | 1080p |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| Sensor | GC 2093 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Tv System | PAL NTSC Optional |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Product | HD Starlight Night Color Camera – AHD/CVBS Switchable Universal Vehicle Backup Camera |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Video Signal | AHD / CVBS (switchable) |
| Lens Angle | 170° Ultra-Wide Fisheye |