| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 720P/1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 720P/1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 720P/1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Type | Video Recorder, DASH CAM, Event Data Recorder(EDR), Navigation |
| Sensor | 720P |
| Night Vision | Night Vision Support |
| Function | Waterproof, NIGHT VISION, FULL COLOR, Park MODE, Loop Recording, Build-in WiFi, Build-in GPS, Build-in GSM |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Resolution | 1080P |
| Sensor | Sony IMX307 |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| View Angle | 175° |
|---|---|
| Function | Waterproof, NIGHT VIEW, Build-in GPS, Parking Line, ADAS, Voice Interaction, 5G Sim Card |
| Type | Other, Parking Sensor System, Reverse Camera, Monitor, Reversing Radar, Backup Camera |
| Warranty | 1 Year |
| Place Of Origin | China |
| Car Fitment | Truck Bus |
|---|---|
| View Angle | 90°-120° |
| Function | Waterproof, NIGHT VIEW, Parking Line |
| Type | Reverse Camera, Other, Backup Camera |
| Warranty | 1 Year |
| Memory Card | TF Card |
|---|---|
| Chip | Universal |
| Storage Temperature | -40℃~-80*℃ |
| Operating Voltage | 12V DC |
| Material | Plastic |
| Warranty | 1 Years,12 Months |
|---|---|
| Certification | CE,ROHS,CE/FCC/ROHS,CE.Rohs,FCC |
| Screen | 5.0 Inch,7" Touch Screen,4.3'' Display Touch Screen,7 Inch Digital Panel/Customized Optional,3.0'' Inch |
| Product Name | Car Dvr Camera,car Dash Cam,Mini Full HD 1296P 170 Degree G-sensor Night Vision Car Dash Camera,Car Video Camera,3.0 Inch Full HD 1080P Car Dash Cam Dashboard Dvr Recorder Car Camera |
| Video Resolution | FHD 1080P@30FPS,1920*1080(1080 FHD),Rear 640*480P,1920*1080P/30fps,1920*1080 |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Sensor | 1080P |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| White Balance | Automatically |