| Sensor | GC 2093 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Tv System | PAL NTSC Optional |
| Product | KINGCROWN 10-Inch 360° Panoramic All-in-One Vehicle Camera System With 3D Bird View 1080P Recording GPS WiFi/4G Connectivity |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM/ODM | Yes |
| View Angle | 170° Per Camera |
| Voltage | 12V–24V |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 720P/1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Product | AHD License Plate Backup Camera With 170° Wide View & Night Color Vision |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Camera Type | License Plate Mount Rear View Camera |
| Video Signal | AHD / Analog (model Dependent) |
| Product | HD AHD Infrared Truck Rear View Camera 720P/1080P, IP68 Waterproof Wide Angle Backup Camera For Bus, Trailer & Lorry |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Resolution | 720P / 1080P |
| Fisheye Lens | 170° Wide-angle Fisheye Lens |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 720P/1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 720P/1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 720P/1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |