| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 720P/1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Sensor | GC 2093 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Tv System | PAL NTSC Optional |
| Product | OEM 360° Panoramic Camera System 1080P HD IP67 Cameras Customizable For Multi-Vehicle Applications |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Video Signal | AHD |
| Viewing Angle | 170° Per Camera |
| Sensor | GC 2053 |
|---|---|
| Lens | 6 Glass Lens |
| Type | Reverse Camera, Backup Camera |
| Motion Detection | Support |
| Power Supply | DC 12V |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 720P/1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |
| Product Name | Rear View Reversing Camera |
|---|---|
| Sensor | 1080P |
| Night Vision | Night Vision Support |
| TV System | PAL NTSC Optional |
| White Balance | Automatically |
| Product | Wireless WiFi Backup Camera With Mobile Phone Display, Ultra Wide Angle Parking Assist Camera, 12V Car Reverse Camera For Cars, SUVs & Vans |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Viewing Angle | Ultra Wide Angle (Approx. 140°–170°) |
| Display Method | Smartphone (iOS / Android) |
| Product | 360 Degree Panoramic Car Camera System With Android Screen Support HD Night Vision & Easy Installation |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| OEM, ODM | Support |
| Image Sensor | CMOS, Star-Level Support |
| Night Vision | Low-Light Color Imaging |
| Power Supply | DC 12V |
|---|---|
| Resolution | 720P/1080P |
| Type | With Parking Line |
| Night Vision Support | Yes |
| Waterproof Support | Yes |